فضا – مکان مسابقات مسابقه فنلاند برنامه

فضا – مکان: مسابقات مسابقه فنلاند برنامه مسابقات دوستی جایزه تبدیل مسابقه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دادگاه علنی «آزمون بلوف»های احمدی نژاد

«دادگاه احمدی نژاد علنی برگزار شود»، پیشنهاد علی مطهری نایب مدیر مجلس است که دیروز مطرح کرد. نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه تمایلی ندارم در مور

دادگاه علنی «آزمون بلوف»های احمدی نژاد

دادگاه علنی «آزمون بلوف»های احمدی نژاد

عبارات مهم : قانون

«دادگاه احمدی نژاد علنی برگزار شود»، پیشنهاد علی مطهری نایب مدیر مجلس است که دیروز مطرح کرد. نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه تمایلی ندارم در مورد احمدی نژاد و رفتارهای او صحبت کنم، به خبرآنلاین گفت: «بهترین راه این بود که همان ابتدا، هنگامی که اتهامات آقای احمدی نژاد مطرح شد، قوه قضائیه ایشان را به صورت علنی محاکمه می کرد تا هم قوه قضائیه حرف هایش را بزند، هم ایشان.» مطهری افزود: «امروز هم دیر نشده است و می توانند دادگاهی علنی تشکیل دهند و به بیانات احمدی‎نژاد پاسخ دهند و مردم هم به داوری بنشینند.

دادگاه علنی «آزمون بلوف»های احمدی نژاد

لازم است به جای اینکه در اینترنت به هم پاسخ دهند، دادگاهی علنی برگزار شود و همه حرف هایشان را بزنند.» مطهری اعتقاد است در این دادگاه می توان پاسخ درخوری به ادعاهای اخیر او که پیش از این از سوی سخنگوی قوه قضائیه، دادستان کل کشور و پایتخت کشور عزیزمان ایران و دیگر مقامات قضائی پاسخ داده شده است هست، پرداخت. پیش از مطهری بعضی دیگر از اشخاص هم خواستار برگزاری دادگاه علنی جهت احمدی نژاد بودند، مانند محمود علیزاده طباطبایی، حقوقدان، که با تاکید بر رفتارهای حاشیه ای گروه احمدی نژاد جهت فرار از آنچه قانون می خواند، اظهار داشت: «این افراد چنین وانمود می کنند که دستشان پر هست، هرچند آنان پذیرفته اند که اتهاماتی متوجهشان است و در حال دفاع هستند ولی در این خصوص قوه قضائیه با قاطعیت واکنش‌ها نمی کند و بهتر است که قوه قضائیه احمدی نژاد و یارانش را علنی محاکمه کند تا دست خالی ارزش رو شد.»

کلیدواژه

«دادگاه علنی» کلیدواژه احمدی نژاد و نزدیکان او بوده هست. زمانی که قرار بود دادگاه حمیدرضا بقایی برگزار شود و شایعه حضور احمدی نژاد در آن مطرح شد، علی اکبر جوانفکر که او نیز پرونده قضائی دارد، عنوان کرد: «طبيعتا دادگاه بقايي بايد به صورت علني برگزار شود و اين درخواستي است كه بقايي مطرح كرده است و در اين صورت به احتمال زياد احمدي نژاد در اين دادگاه حضور پيدا خواهد كرد.» بقایی البته پا را فراتر از این هم گذاشت و با بست نشینی در حرم حضرت عبدالعظیم به برگزاری دادگاهش معترض شد. در تمام این مدت به این توصیه توجه نداشتند که چگونگی برگزاری دادگاه، مطابق قانون به عهده قاضی گذاشته شده است و اوست که با درنظر گرفتن جوانب امر به چگونگی برگزاری دادگاه نظر می دهد.

«دادگاه احمدی نژاد علنی برگزار شود»، پیشنهاد علی مطهری نایب مدیر مجلس است که دیروز مطرح کرد. نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه تمایلی ندارم در مور

اصرار به محاکمه

از سوی دیگر مطهری یکی از شخصیت های کشور است که اصرار به برگزاری دادگاه احمدی نژاد دارد. نایب مدیر مجلس در برهه های متفاوت به این عنوان اشاره کرده هست. مطهری در گفت وگوی تفصیلی با انصاف نیوز به نظر آیت ا… هاشمی اشاره کرد: «دوره استانداری آقای احمدی نژاد را و تخلفاتی که در اردبیل کرده بود را دیده بود؛ سوآپ نفت کرده بودند و پولش برنگشته بود. رفتارهایی که ایشان در دوره شهرداری داشت و پول پخش کردن و مانند آن را دیده بود و بیش از همه احساس خطر می کرد.

ایشان با شناختی که از آقای احمدی نژاد و گروهش داشت مخصوصا از دوره استانداری اردبیل که آقای احمدی نژاد استاندار خود آقای هاشمی بود، جهت انقلاب احساس نگرانی و احساس خطر کرد که اگر اینها روی کار بیایند آسیب جدی به انقلاب می زنند؛ لذا شما می بینید که ایشان وارد میدان انتخابات ریاست جمهوری شد.»

دادگاه علنی «آزمون بلوف»های احمدی نژاد

در تیر سال گذشته هم مطهری گفت: «اگر کسانی راجع به متخلفان در دولت قبلی مدارکی دارند می توانند این اسناد و مدارک را به دستگاه قضائی ارائه دهند. اگرچه قوه قضائیه هم می تواند به عنوان مدعی العموم وارد این عنوان شود.» و چندین مورد دیگر که مطهری راجع به تخلفات احمدی نژاد صحبت کرده بود. به خاص آنکه دادستان دیوان محاسبات مرداد امسال خبر داده بود که «عليه ايشان (احمدی نژاد) هفت حكم صادر شده است و همه هم قطعي و در حال اجرا هستند» و علاوه بر این خبرآنلاین نوشت؛ سیدفاضل موسوی، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم گفت: «طبق اخباری که از منابع موثق به من رسیده، ۱۱ حکم قطعی علیه احمدی‎نژاد صادر شده است هست؛ بعد بست‎نشینی فرافکنی و فرار رو به جلوست جهت مبرا شدن از این اتهامات. تا امروز مکررا از احمدی نژاد خواسته شده است که پاسخگوی اتهاماتش باشد.»

توضیح اژه ای

اما اکنون عنوان برگزاری دادگاه علنی احمدی نژاد است که مطهری مطرح کرده هست. جهت بررسی امکان برگزاری این دادگاه باید به بیانات روز سه شنبه سخنگوی قوه قضائیه مراجعه کرد که در پاسخ به درخواست احمدی نژاد مبنی بر علنی بودن دادگاه گفت: «ایشان می گوید طبق اصل قانون اساسی همه دادگاه ها باید علنی باشد غیر از موارد خلاف عفت عمومی و مواردی که امنیتی هست. اصل قانون اساسی سه چیز را استثنا می کند. قانون اساسی گفته که خلاف نظم عمومی باشد و این با امنیت عمومی تفاوت دارد و ایشان که هشت سال مدیر شورای عالی امنیت ملی بوده تفاوت نظم عمومی و امنیت عمومی را باید بداند. یا نمی داند یا نخواسته بداند.» اکنون که برگزاری دادگاه علنی احمدی نژاد از سوی مطهری مطرح شده، به طور حتم نمی توان غیر از آنچه حجت الاسلام محسنی اژه ای بیان کرده، پاسخی مطرح کرد.

«دادگاه احمدی نژاد علنی برگزار شود»، پیشنهاد علی مطهری نایب مدیر مجلس است که دیروز مطرح کرد. نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه تمایلی ندارم در مور

منبع: آرمان

دادگاه علنی «آزمون بلوف»های احمدی نژاد

واژه های کلیدی: قانون | دادگاه | برگزاری | احمدی نژاد | قوه قضائیه | احمدی نژاد | قانون اساسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz